Stowarzyszenie Eko - Przyjezierze
Biała Księga okazała się bublem


Biała Księga okazała się bublem

Dzień 16 grudnia br o godz. 17.30 dotarła do nas dobra wiadomość ,że Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Główny Geolog Kraju prof dr hab. Mariusz Orion Jędrysek uznał Białą Księgę za nie byłą. Należy podkreślić ,że małą cegiełkę w to zwycięstwo dołożyło nasze stowarzyszenie.  Jest to sukces Naukowców, Samorządowców , organizacji pozarządowych,mieszkańców zagrożonych terenów.
Spotkanie które się odbyło 3 grudnia br w Legnicy poświęcone Białej Księdze i wspólne stanowisko ,które 10 grudnia 2015 roku zostało wysłane do Ministerstwa Środowiska przyniosło oczekiwane owoce . Szybką reakcję Głównego Geologa Kraju należy uznać za właściwą i potwierdzającą nasze oczekiwania. Stwierdzenie Pana Ministra  „Ten dokument jest chaotyczny ,narobił więcej kłopotów i problemów niż jest tego wart”, świadczy jak bezsensowne było to opracowanie. 
Mamy nadzieję, że Główny Geolog Kraju podobnie myśli o niecelowości wydobywania węgla brunatnego  w okolicach odkrywek konińskich .

Era węgla brunatnego czy kamiennego już przeminęła i jak pisałem wielokrotnie czym prędzej to nastąpi tym lepiej dla każdego z nas jak i dla Polski. 

Czekamy na więcej , trzymamy za słowo i liczymy ,że głos społeczny już nigdy nie zostanie pominięty.  Biała Księga to była czarna dziura dla umieszczonych w niej regionów.

 

Józef Drzazgowski⇑   Do góry strony

Projekt i wykonanie: nonomedia.pl