Stowarzyszenie Eko - Przyjezierze
Demonstracja antyodkrywkowa w Warszawie


Demonstracja antyodkrywkowa w Warszawie

8 lipca 2013, godz. 11.00 odbyła się kolejna demonstracja koalicji "Rozwój tak- odkrywki nie". Punktualnie o wyznaczonej godzinie przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów al. Ujazdowskie 1/3 w Warszawie rozpoczęła się demonstracja przeciwników budowy kolejnych kopalni odkrywkowych węgla brunatnego w Polsce. Planowane są przez koncerny węglowe kolejne kopalnie odkrywkowe na terenie czterech województw: Lubuskiego, Dolnośląskiego, Wielkopolskiego i Kujawsko - Pomorskiego.

Gdyby zrealizowano te projekty to powstaną kolejne gigantyczne dziury w ziemi o powierzchni 400 km2 i wielotysięczne wywłaszczenia ,nieodwracalne na setki lat zmiany w środowisku przyrodniczym. Stowarzyszenie Ekologiczne "EKO-PRZYJEZIERZE" aktywnie uczestniczyło w proteście i będzie działać wszystkimi dozwolonymi prawnie metodami ,by już nigdy nie powstała żadna odkrywka węgla brunatnego. Największym zagrożeniem dla pojezierza gnieźnieńskiego jest planowana kopalnia Ościsłowo.

Protest w Warszawie to zapowiedź wielotysięcznej międzynarodowej akcji protestacyjnej "Łańcuch ludzi Stop odkrywce" która odbędzie się 23 sierpnia w gminach Gubin i Brody. Łańcuch stworzony przez 10 tysięcy ludzi na liczyć 8 km. Symbolicznie połączy dwie miejscowości zagrożone calkowitym zniszczeniem ? Grabice w gminie Gubin po stronie polskiej oraz Kerkwitz w gminie Schenkendoben po stronie niemieckiej. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w proteście, gdyż łącząc się razem jesteśmy silniejsi i nasz głos jest bardziej słyszalny. Musimy mieć świadomość, że walka nie jest łatwa gdyż przeciwnik jest wielki, ale stara zasada mówi, że kropla drąży skałę.⇑   Do góry strony

Projekt i wykonanie: nonomedia.pl