Stowarzyszenie Eko - Przyjezierze
Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego


Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Dnia 22 września 2010 roku w toruńskim Dworze Artusa odbyła się X gala wręczenia nagród Marszałka  Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Nagrody i wyróżnienia były wręczone w 13 dziedzinach.

W tym roku wyróżnienie w kategorii środowisko naturalne otrzymał  Prezes naszego stowarzyszenia  Józef Drzazgowski.  W  uzasadnieniu czytamy : '' za założenie Stowarzyszenia Ochrony Środowiska Naturalnego "Przyjezierze", koordynowanie działań organizacji ekologicznych o zasięgu lokalnym i światowym, współpracę z samorządami, samorządowcami i parlamentarzystami, organizowanie sympozjów naukowych i happeningów ekologicznych''.

 Wyróżnienie to świadczy , że niekonwencjonalne działania jakie podejmuje nasze stowarzyszenie zostały  zauważone i docenione przez kapitułę nagrody , w której zasiadają wybitni naukowcy jak również elity naszego województwa. Wyróżnienie to mobilizuje  do dalszych działań na niwie ochrony środowiska naturalnego. Zawsze podkreślamy ,że tylko współpraca i dialog różnych środowisk i  osób o różnych poglądach może doprowadzić do sukcesu dla dobra człowieka i środowiska w którym żyjemy. Stowarzyszenie „Przyjezierze” zawsze było i jest otwarte dla wszystkich dla których dialog i rozmowa jest celem. Wyróżnienie które otrzymał nasz Prezes , dedykuje tym wszystkim którzy zawsze byli gotowi do pomocy i współpracy  i ma nadzieję , że nasza współpraca będzie się rozwijała dla dobra nas wszystkich. Na zakończenie cytat z Księgi Rodzaju ''Czynicie sobie ziemie poddaną''  , ale poddaną nie znaczy że możemy tę ziemię degradować i niszczyć jak to nie jednokrotnie bywa . Nie może być tak żeby w przyszłości nasze dzieci i wnuki , nie będą mogły żyć w czystym i zdrowym środowisku.⇑   Do góry strony

Projekt i wykonanie: nonomedia.pl