Stowarzyszenie Eko - Przyjezierze
Plener malarski


Plener malarski

Działalność naszego stowarzyszenia cały czas się rozszerza. Staramy się być otwarci na różne propozycje, czego dowodem jest zorganizowany w dniach od 6 do 10 czerwca plener malarski.

Prezes Stowarzyszenia nawiązał kontakt z panią Małgorzatą Paszkowską- Szylberg i zaproponował zorganizowanie pleneru w miejscowości Gaj w ośrodku „Gajbór”. Przybyło trzydziestu artystów, którzy na płótnie uwiecznili piękno naszej mogileńskiej i jeziorańskiej przyrody. W wywiadzie do lokalnej gazety „Pałuki”  Józef Drzazgowski powiedział:” Ochrona środowiska i sztuka w zasadzie ze sobą bardzo współistnieją i wręcz się przenikają. Takie plenery malarskie mają coś  wspólnego z ochroną środowiska , bo uwieczniają to piękno , o które my walczymy .W plenerze chodzi o to , aby zachować piękno przyrody i artyści na swych pracach przedstawiają to piękno, a jest to również promocja naszej gminy i powiatu”.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom pleneru, którzy na co dzień rozwijają swoje umiejętności pod opieką Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy.⇑   Do góry strony

Projekt i wykonanie: nonomedia.pl