Stowarzyszenie Eko - Przyjezierze
Protest przed Sejmem Rzeczypospolitej


Protest przed Sejmem Rzeczypospolitej

Protest przed Sejmem był bezpośrednim efektem zaproponowanego przez grupę posłów z partii rządzącej projektu ustawy napisanego pod jedna grupę społeczną. Dzięki wielkiej mobilizacji różnych grup w całej Polsce udało nam się tłumnie zgromadzić i wyrazić nasz sprzeciw.

Tylko dzięki stałemu monitorowaniu poczynań Wybrańców Narodu dowiedzieliśmy się jaki kwiatek nam szykują. Tę ustawę, niezgodną z Konstytucją naszego kraju i prawem obowiązującym w Unii Europejskiej, chciano procedować 14 października na Komisji Ochrony Środowiska, a już 15 października w sejmie. Skąd taki pośpiech i determinacja? Dlaczego taka presja, by to jeszcze stary sejm już po wyborach ustanawiał prawo? Czyż to nie dziwne? Podejrzana działanie, a do tego niezgodne z prawem i wolą samorządowców, mieszkańców oraz organizacji rolniczych i organizacji społecznych i ekologicznych. Oczywiście warto wspomnieć, że wielu posłów i to z różnych opcji politycznych nas od samego początku popierało.

Jednak jak widzicie u władzy lobby brudnej energetyki węglowej ma się dobrze,  ale mobilizacja przeciwników tworzenia prawa na kolanie był gigantyczna. Byli samorządowcy i mieszkańcy z całej Polski. Przyjechało wielu zaangażowanych ludzi ze Śląska, Wielkopolski, Lubuskiego, Lubelskiego, Mazowieckiego, Łódzkiego i oczywiście jak zawsze silna grupa z Kujaw. Głos do zebranych zabrał również Adam Bodnar Recznik Praw Obywatelskich. Serce się raduje patrząc na to, jak tylu osobom zależy, by PRAWO BYŁO PRAWEM a nie wydmuszką szykowana pod konkretnego inwestora.

Na zakończenie o efekcie naszego wspólnego wysiłku: osiągnęliśmy sukces, projekt ustawy został zdjęty na pół godziny przed posiedzeniem Komisji Środowiska. Został również usunięty z dzisiejszych obrad Sejmu. Bardzo się cieszymy z tej decyzji, ale to nie znaczy, że możemy zamknąć temat. Nigdy nie wiadomo czy jakiejś grupie posłów czy rządowi nie przyjdzie do głowy chęć powrotu do tej skandalicznej ustawy.

W tym miejscu jeszcze raz dziękuję wszystkim za mobilizację i determinację w obronie Państwa Prawa.

                                                                        

                                                                                 Józef Drzazgowski⇑   Do góry strony

Projekt i wykonanie: nonomedia.pl