Stowarzyszenie Eko - Przyjezierze
Sejm uchwalił ustawę o Odnawialnych Źródłach Energii


Sejm uchwalił ustawę o  Odnawialnych Źródłach Energii

 

Decyzja która zapadła po burzliwej debacie w sejmie w dniu 20 lutego 2015 roku należy uznać za przełomową i historyczną. Od tej decyzji zaczynie sie rozwój energii rozproszonej prosumenckiej , gdzie zwykły obywatel będzie mógł produkować czystą energię w przydomowych mikroelektrowniach.

Należy podkreślić, że wynik głosowania w parlamencie RP do końca było pod wielkim znakiem zapytania czy większość posłów zagłosuje za energią obywatelską.  Do samego końca agresywny lobbing spółek energetycznych chciał zablokować rozwój energetyki obywatelskiej. Zwyciężył rozsądek i myślenie o przyszłości ,że energia odnawialna to nowoczesność i bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju. To wielki krok od uniezależniania się od Gazpromu i wielkich koncernów energetycznych w naszej  Ojczyźnie ,które dyktowały warunki i dbały o interes swój a nie obywateli naszego kraju. Energetyka prosumencka ,to energia bezpieczna dla środowiska.

 Moim zdaniem ustawa prosumencka stanie się impulsem rozwoju OZE w Polsce co w niedalekiej przyszłości  powinno doprowadzić do spadku cen energii. Energia  odnawialna  przyczyni się do powstania setek tysięcy nowych miejsc pracy związanych z produkcją ,montażem i obsługą tych mikroelektrowni .  Jak zawsze podkreślałem paliwa kopalne to przeszłość ,przyszłość to paliwa odnawialne - niewyczerpalne. Nasze stowarzyszenie zawsze wspierało i będzie wspierać nowoczesne bezpieczne technologie które nie niszczą środowiska przyrodniczego i są bezpieczne dla zdrowia.

 

Józef Drzazgowski⇑   Do góry strony

Projekt i wykonanie: nonomedia.pl