Stowarzyszenie Eko - Przyjezierze
Spotkanie Koalicji w Złoczewie


Spotkanie Koalicji w Złoczewie

To już kolejne spotkanie koalicji „Rozwój tak- odkrywki nie”. Ostatnio spotkaliśmy się pół roku temu w Mogilnie, a tym razem 16 października w Złoczewie.

Jak zawsze w spotkaniu biorą udział przedstawiciele koalicji z całej Polski i tym razem również zjawili się wszyscy ci, którym los naszych małych ojczyzn nie jest obojętny. Nasze Stowarzyszenie Eko-Przyjezierze reprezentowali Jan Szarek, Heliodor Ruciński i Józef Drzazgowski.

Po przywitaniu wygłoszonym przez przewodniczącego koalicji Tomasza Waśniewskiego każdy przedstawiciel koalicji przedstawił pokrótce co się wydarzyło w danym regionie i jakie ma propozycje dalszych działań. Po wysłuchaniu wszystkich delegatów określiliśmy dalsze kroki, jakie w najbliższym czasie zostaną podjęte. Każdy z koalicjantów ustalał swoje własne działania, jak i nasze wspólne działania ogólnopolskie.

Jednym z punktów dyskusji była ocena skandalicznego pisma od Ministra Tobiszewskiego na apel koalicji z dnia 27.09.2018 roku przygotowanego przez Centrum Zrównoważonego Rozwoju w Łodzi. Po zaakceptowaniu przez zgromadzonych koalicjantów, wysłane zostanie pismo w tej sprawie do w/w Ministra.

Drugą ważną poruszoną sprawą jest szczyt klimatyczny COP 24, który odbędzie się w grudniu w Katowicach. Wspólnie stwierdziliśmy, że nie może nas tam zabraknąć i w dniu 8 grudnia 2018 o godzinie dwunastej będziemy widoczni w marszu dla Ziemi, na który już dzisiaj wszystkich zapraszamy. Nie możemy stać w miejscu i liczyć, że ktoś stanie w obronie naszych spraw i przyszłości naszej Planety.

 

 

Józef Drzazgowski⇑   Do góry strony

Projekt i wykonanie: nonomedia.pl