Stowarzyszenie Eko - Przyjezierze
Spotkanie z przedstawicielami Komisji Europejskiej - Dyrekcji Generalnej ds. Środowiska w Warszawie


Spotkanie z przedstawicielami Komisji Europejskiej - Dyrekcji Generalnej ds. Środowiska w Warszawie

Na otrzymane zaproszenie, w dniu 15 listopada 2018 roku pojechaliśmy do Warszawy na spotkanie z przedstawicielami Komisji Europejskiej Dyrekcji Generalnej ds. Środowiska, w składzie Julian Chmiel, Jan Szarek, Heliodor Ruciński i Józef Drzazgowski.

To jakże ciekawe wydarzenie polegało na wymianie informacji o aktualnych problemach polskiego systemu ochrony środowiska. Dominowały główne wydarzenia mijającego roku, które miały miejsce w naszym kraju. Nie zabrakło i naszych spraw, takich jak najstarsza skarga złożona w 2008 roku nr 2008/4796 dotycząca kopalni węgla brunatnego Tomisławice. Kwestii zgłaszanych przedstawicielom KE było więcej, głównie związanych z Puszczą Białowieską, problemem wody i nowym prawem wodnym, regulacją rzek, jakością powietrza i oczywiście negatywnym oddziaływaniem kopalni węgla brunatnego na środowisko. W czasie kilkugodzinnej debaty padło wiele ważnych pytań i odpowiedzi.

To kolejny krok, który pomaga odpowiedzieć na pytanie o to co robić dalej, by nasze działania w obronie środowiska przyrodniczego doprowadziły rządzących i nas wszystkich do podejmowania rozsądnych decyzji dla środowiska i człowieka.

 

 

Józef Drzazgowski⇑   Do góry strony

Projekt i wykonanie: nonomedia.pl