Stowarzyszenie Eko - Przyjezierze
SPOTKANIE Z PRZEWODNICZĄCĄ SEJMIKU KUJAWSKO- POMORSKIEGO ELŻBIETĄ PINIEWSKĄ


SPOTKANIE Z PRZEWODNICZĄCĄ SEJMIKU KUJAWSKO- POMORSKIEGO ELŻBIETĄ PINIEWSKĄ

W dniu 12 stycznia 2021 roku z wizytą roboczą przybyła do Przyjezierza Pani Elżbieta Piniewska, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Celem wizyty było zapoznanie się ze stanem wód na Pojezierzu Gnieźnieńskim, w tym w jeziorze Ostrowskim. W spotkaniu brali udział również Pani J. Kowalska, dyrektor Zakładu Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu, Pan M. Osowski, kierownik Wydziału Środowiska z gminy Jeziora Wielkie oraz prezes Stowarzyszenia Eko-Przyjezierze, Józef Drzazgowski.

Ze swojej strony miałem okazję przedstawić, jak wyglądają prace parlamentarnego zespołu ds. ratowania Pojezierza Gnieźnieńskiego i na jakim etapie są działania zespołu naukowego. Prace zespołu naukowego są już zakończone i został przez niego przygotowany projekt naprawy stosunków wodnych na pograniczu Wielkopolski i Kujaw.

Pani Kowalska z ZAZu przedstawiła działalność zakładu oraz plany jego rozwoju. Pan Osowski opowiedział z jakimi problemami boryka się gmina Jeziora Wielkie oraz o zamiarach związanych z Przyjezierzem. Pani Przewodnicząca wyraziła zainteresowanie rozwojem naszego ośrodka i miejmy nadzieję, że wspólnie doprowadzimy do odrodzenia się tej miejscowości i wydobycia jej potencjału.

Spotkanie było nie tylko merytoryczne, ale też bardzo budujące. Teraz wspólnie musimy pracować nad tym, by Przyjezierze odzyskało swój blask dla dobra zarówno ludzi tam przebywających, jak i środowiska.

Dzisiaj odwiedził nas również Pan M. Chopicki z „Mewa Film” z Krakowa, który chce stworzyć dokument o roboczym tytule: „Co z tą wodą? Czy Polsce grozi susza?”. Cały cykl 12 filmów o różnej tematyce ma nazwę „PEŁEN OBRAZ” i będzie emitowany w TV.

 

 

     Józef Drzazgowski⇑   Do góry strony

Projekt i wykonanie: nonomedia.pl