Stowarzyszenie Eko - Przyjezierze
Spotkanie z młodzieżą z Zespołu Szkół w Bielicach


Spotkanie z młodzieżą z Zespołu Szkół w Bielicach

W dniu 13 września 2010r. na zaproszenie grona pedagogicznego i młodzieży z Zespołu Szkół z Bielic  Prezes naszego stowarzyszenia wraz z Edwardem Dunajem brali udział w prelekcji pod tytułem „PROBLEM ŚMIECI I CO DALEJ , PROBLEM PRZED KTÓRYM NIE DA SIĘ UCIEC”. Zebranej młodzieży zostały przedstawione  zagrożenia dla zdrowia ludzi i środowiska naturalnego.  Trzeba szukać rozwiązań takich żeby zadawalały człowieka w środowisku w którym żyje.

Główny nacisk trzeba kłaść na uświadamianie społeczeństwa ,że śmieci powstają w naszych domach i co należy z tym robić. Przede wszystkim segregacja , recykling , kompostownie oraz biogazownie to kierunek w którym powinniśmy iść. Nie wykluczamy też nowoczesnych spalarni śmieci  w których proces spalania jest kontrolowany , są odpowiednie filtry i cały cykl jest pod kontrolą. Jak wiemy są odpady które wydają się nie użyteczne ale mogą bezpiecznie podczas spalania wytwarzać energie.

Wykorzystując tego typu odpady ograniczamy np. wydobycie węgla brunatnego , którego to wydobycie nie tylko zanieczyszcza środowisko naturalne ale destrukcyjnie wpływa na całą faunę i florę , zasoby wodne oraz ogranicza rozwój okolicznych terenów.⇑   Do góry strony

Projekt i wykonanie: nonomedia.pl