Stowarzyszenie Eko - Przyjezierze
WIZYTA POSŁA FRANCISZKA STERCZEWSKIEGO


WIZYTA  POSŁA  FRANCISZKA  STERCZEWSKIEGO

W dniu 2 lipca 2020 roku przyjechał do Przyjezierza członek sejmowego zespołu

ratowania pojezierza gnieźnieńskiego . Pan poseł wraz grupą swoich asystentów i wolontariuszy chciał zobaczyć na własne oczy katastrofę środowiska przyrodniczego w Powidzkim Parku Krajobrazowym. Pokazałem kilka jezior opowiedziałem o skutkach i przyczynach jakie doprowadziły do tego, że znikają jeziora, wysychają lasy upada rolnictwo i turystyka. Objazd i widoki jakie zobaczył poseł i pozostali członkowie wywarł na nich duże wrażenie. Jak można było dopuścić do takiej  zagłady środowiska i upadku gospodarczego regionu.

Wraz z posłem ustaliliśmy jaki działania należy podjąć  by naprawić wyrządzone szkody. Szkody 75-letniej działalności kopalni odkrywkowych węgla brunatnego w pobliżu pojezierza gnieźnieńskiego. Miejmy nadzieję, że kolejny poseł będzie walczył o nasze wspólne dziedzictwo jakim jest środowisko przyrodnicze. Czekamy na kolejne spotkanie sejmowego zespołu do ratowania pojezierza gnieźnieńskiego.

Są już przygotowane przez zespół naukowy możliwości naprawy stosunków wodnych w tym rejonie. Teraz duża rola rządu by znalazły się na tą inwestycje pieniądze.

 

Józef Drzazgowski⇑   Do góry strony

Projekt i wykonanie: nonomedia.pl