Stowarzyszenie Eko - Przyjezierze
Wyjazdowe spotkanie parlamentarnego zespołu do ratowania pojezierza gnieźnieńskiego


Wyjazdowe spotkanie parlamentarnego zespołu do ratowania pojezierza gnieźnieńskiego

Dzień 13 październik 2020 roku to dzień w którym grupa posłów z parlamentarnego

zespołu do ratowania pojezierza gnieźnieńskiego przybyła do Przyjezierza by rozpocząć objazd znikających jezior i ginących lasów .

Zaczęliśmy od jeziora Ostrowskiego, gdzie członek drużyny WOPR Andrzej Jaroszewski obwiózł nas motorówką by posłowie mogli zobaczyć jak wygląda jezioro Ostrowskie. Następnie udaliśmy się nad jeziora Kownackie, Wilczyńskie,  Suszewskie ,Wójcińskie i Budzisławskie. Ktoś zapyta co to da? Wielu z posłanek i posłów nie widziało tej katastrofy przyrodniczej na własne oczy a wiele to zmienia jak można „dotknąć” tego zniszczenia własnymi rękoma, zza biurka wszystkiego się nie zobaczy. Należy pamiętać ,że zespół jest ponadpartyjny i posłowie są nie tylko z naszego regionu np. Pani Poseł Anita Sowińska z Łodzi .

Po zakończeniu objazdu spotkaliśmy się na chwilę by podsumować ten terenowy wyjazd. Przybyli wójtowie Wilczyna , Jezior Wielkich i burmistrz Strzelna.

 

W tym samym czasie odbywała się konferencja w Kole poświęcona problemom wody na pograniczu Wielkopolski i Kujaw reprezentował nasze Stowarzyszenie prof.  Julian Chmiel. Nasze Stowarzyszenie było współorganizatorem tej konferencji.

Postaramy się napisać w innym artykule o tym spotkaniu .

Juto z kolei   spotkanie w gminie Powidz w miejscowości  Ostrowo w hotelu Moran. Spotkanie dotyczące efektów prac jakie już wykonano dla ratowania pojezierza gnieźnieńskiego. Muszę powiedzieć, że już są działania i dalsze plany by ratować ten jakże cenny obszar centralnej Polski.

 

Posłowie biorący udział w terenowym objeździe:

- Paulina Henning-Kloska przewodnicząca zespołu parlamentarnego,

- Anita Sowińska,

- Magdalena Łośko,

- Tadeusz Tomaszewski,

- Dariusz Kurzawa,

- Grzegorz Skowroński Wójt gminy Wilczyn.

 

     

 

Józef Drzazgowski

 

 ⇑   Do góry strony

Projekt i wykonanie: nonomedia.pl