Stowarzyszenie Eko - Przyjezierze
Zapraszamy na wykłady Marcina Popkiewicza w Mogilnie i Strzelnie


Zapraszamy na wykłady Marcina Popkiewicza w Mogilnie i Strzelnie

Miło jest nam poinformować ,że odpowiedział na  zaproszenie naszego stowarzyszenia i w dniu 15 lutego wygłosi wykłady Marcin Popkiewicz.

 

Wystąpienia będą poruszały temat  zmiany klimatu na świecie:

  • wprowadzenie w megatrendy  gospodarczo-zasobowo-środowiskowe i ich powiązania ,
  • paliwa kopalne jako fundament gospodarki i ich koszty uboczne: od szkód górniczych i smogu po koszty importu i zmianę klimatu ,
  • diagnoza sytuacji i kierunek działań.

 

Świat stoi w obliczu szeregu przeplatających się wyzwań: od wyczerpywania się łatwych i tanich w pozyskiwaniu zasobów, przez rosnące problemy i koszty środowiskowe, po liczne problemy społeczno-demograficzne. Planując działania mające na celu zbudowanie dobrej przyszłości konieczne jest myślenie systemowe, uwzględniające jednocześnie różne elementy całości sytuacji. Bez ich zrozumienia może się okazać (i często okazuje się), że rozwiązując jeden problem, nasilamy inny, a co więcej, rozwiązania wydające się sensownymi w krótkiej perspektywie czasowej podminowują działania długoterminowe. Organizacje mające globalny ogląd sytuacji, od ONZ, przez MAE, MFW, Bank Światowy po Unię Europejską i Watykan, zdają sobie sprawę, że potrzebne są głębokie i daleko idące zmiany systemu gospodarczego.

 

 

Wykłady będą miały miejsce w Mogilnie o godzinie 10.00 w sali kina Wawrzyn oraz o 13.30 w  domu kultury w Strzelnie.

 

Wystąpienia zostały objęte honorowym patronatem Starosty Mogileńskiego , Burmistrza Mogilna oraz Burmistrza Strzelna.

 

Marcin Popkiewicz – analityk megatrendów, ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami w obszarach gospodarka-energia-zasoby-środowisko. Autor bestsellerów „Świat na rozdrożu”, „Rewolucja energetyczna. Ale po co?” i „Nauka o klimacie”. Redaktor portali ziemianarozdrozu.pl i naukaoklimacie.pl. Przewodniczący polskiego oddziału ASPO (Association for the Study of Peak Oil) i członek rady programowej INSPRO. Laureat głównej nagrody „Dziennikarze dla klimatu 2015”, „Economicus 2016” za najlepszą książkę szerzącą wiedzę ekonomiczną oraz „Promotor Energetyki Odnawialnej 2016”. Wraz z zespołem redakcji „Nauka o klimacie” laureat przyznawanej przez MNiSW oraz PAP nagrody „Popularyzator Nauki 2017”.

 

 

Serdecznie zapraszam

Józef Drzazgowski⇑   Do góry strony

Projekt i wykonanie: nonomedia.pl